SPÓŁKA
Historia MILLER
Zdrowie w pomieszczeniach

Firma MILLER Sp. z o.o. jako jedyna w Polsce posiada licencję na produkcję systemów ogrzewania nadmuchowego MILLER, co czyni ją jedynym polskim producentem systemów ogrzewania nadmuchowego.

Choć w Polsce firma pojawiła się w 1997 roku, początkowo jako dystrybutor systemów HVAC amerykańskiej firmy NORDYNE Inc., jej historia rozpoczęła się 80 lat wcześniej.

W roku 1919, kiedy w Polsce trwało Powstanie Wielkopolskie, a na ekranach kin leciały filmy z Charlie Chaplinem, system ogrzewania nadmuchowego powietrzem debiutował w kolejnych domach w Stanach Zjednoczonych. Tego roku mieszkańcy St. Louis, miasta położonego w środkowej części USA, zmagali się z tak wielkim zanieczyszczeniem powietrza, że używanie świec stało się koniecznością nawet w ciągu dnia. Gęsty smog spowodowany był nadmiernym używaniem pieców na węgiel i drewno. Problem był tak poważny, że lokalni dostawcy odmówili nawet sprzedaży drewna mieszkańcom miasta. To właśnie w 1919 roku, istniejąca od 3 lat International Oil Heating Company (obecnie NORDYNE Inc., właściciel marki MILLER) wprowadziła do miejscowych domów rozwiązanie tak inteligentne i efektywne, że do dziś zadziwia i zachwyca swą prostotą, a zarazem wielofunkcyjnością. W 1919 roku system ogrzewania nadmuchowego MILLER pomógł rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza, a jednocześnie zmienił dotychczasowe pojęcie komfortu i stał się symbolem poprawy komfortu życia amerykańskich rodzin.

Każdy, kto wybiera system ogrzewania nadmuchowego powietrzem, żałuje tylko jednego – mianowicie tego, że tą decyzję podjął tak późno.

Twórcą systemów ogrzewania nadmuchowego powietrzem znanych pod nazwą handlową MILLER jest amerykańska firma NORDYNE Inc., której dzieje rozpoczynają się w roku 1916.

Oto kilka kart z historii firmy:
1916
w St. Louis powstaje International Oil Heating Company
1926
Sidney Heiman i Truman Brown nabywają International Oil Heating Company.
1934
nazwa firmy przekształciła się w International Oil Burner
1935
firma wynalazła pierwszy ogrzewacz do przyczep campingowych
1953
firma udoskonaliła swój wynalazek o centralny, przewodowy system rozprowadzania ciepła
1956
prezentacja pierwszego, centralnego, nagrzewanego powietrzem systemu dla przyczep samochodowych
1989
uruchomienie systemu zamówień online na stronie internetowej
Ciekawostka:
Oil Heating Company to jedna z pierwszych firm, która w reklamie wykorzystała radio.
Budujesz dom lub firmę? Zobacz, jak duże korzyści może dać Ci system MILLER
MILLER Sp. z o.o.
43-500 Czechowice-Dziedzice
ul. Komorowicka 9
WAKACJE W CHORWACJI
Nowe domy mobilne w sercu Adriatyku

zobacz szczegóły